SYSTEM NAWIGACJI PARKINGOWEJ

SYSTEM SYGNALIZACJI ZAJĘTOŚCI PARKINGU

System sygnalizacji zajętości parkingu

Rozwiązania oferowane przez TAAB to innowacja i niezawodność w dostarczaniu sprawdzonych systemów parkingowych. Nawigacja parkingowa sprawi, że zwiększysz prestiż inwestycji, przede wszystkim zadbasz o wygodę użytkowników, ograniczysz koszty i zapewnisz intuicyjną funkcjonalność. Dlatego system zajętości parkingu który ułatwia znalezienie wolnego miejsca na parkingu jest tak istotnym wyposażeniem parkingu. Bez względu na wielkość parkingu, ilość poziomów i dostępnych miejsc, system w zintegrowany sposób obsługuje całą powierzchnię, monitorując każde miejsce. Zapewnia to nieocenioną wygodę dla zarządcy parkingu, oraz komfort użytkowy dla korzystających z miejsc parkingowych kierowców. Oferujemy różne możliwości, dzięki którym można w łatwy sposób dobrać konfigurację i rodzaj systemu do indywidualnych potrzeb.

System nawigacji parkingowej – naprowadzanie z wykorzystaniem sensorów i sygnalizacji LED

Jak to działa?

System parkingowy działa w oparciu o rozmieszczone przy każdym miejscu parkingowym sensory które wykrywają obecność pojazdu. Następnie informacja z sensorów jest przekazywana do sygnalizatorów LED, które określają status miejsca – wolne/zajęte/miejsce dla niepełnosprawnych. Jednocześnie każdy z czujników przekazuje sygnał statusu do grupowych koncentratorów lub koncentratora centralnego – w zależności od wielkości parkingu. Informacje o zmianach statusów zajętości miejsc parkingowych trafiają do serwera – komputera zarządzającego. Serwer zbiera i przetwarza informacje na mapach, odzwierciedlających wszystkie miejsca na parkingu. Komputer przesyła zebrane dane do tablic informacyjnych, rozmieszczonych przy wjeździe na parking oraz przy poszczególnych alejkach. Dzięki temu, jeszcze przed wjazdem na parking widać, na których poziomach oraz w których alejkach są dostępne wolne miejsca.

Kontrola wykorzystania parkingu

System został opracowany również z myślą o zbieraniu informacji i tworzeniu zbiorczych raportów. Przetworzone informacje pozwalają stworzyć oparte na faktycznych danych podsumowania dotyczące statystyk wjazdu i natężenia ruchu. Ponieważ raporty te pozwalają nam wykonać pełną analizę zajętości parkingu w określonych dniach i godzinach, są bardzo wartościowe dla operatora.

System zajętości parkingu – naprowadzanie na miejsca parkingowe z wykorzystaniem kamer

Jak to działa?

System naprowadzania na miejsca parkingowe działa w oparciu o kamery, zainstalowane pod sufitem w alejce parkingowej. W zależności od potrzeb, jedna kamera obsługuje od 1 do 6 miejsc parkingowych. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu, kamery rozpoznają status miejsc – wolne/zajęte – oraz numer rejestracyjny pojazdu. To pozwala zintegrować system sygnalizacji zajętości parkingu i system parkingowy, obsługujący np. automatyczne kasy. Wystarczy wprowadzić w kasie numer rejestracyjny pojazdu – urządzenie udostępni podgląd samochodu wraz z informacją, na jakim poziomie i na którym miejscu znajduje się auto. Funkcjonalność systemu nawigacji parkingowej umożliwia pełną integrację ze znajdującymi się w galeriach handlowych kioskami informacyjnymi, które obok informacji o lokalizacji konkretnych sklepów, udostępniają informację na temat poziomu i miejsca, w którym znajduje się samochód.

Korzyści z systemu sygnalizacji zajętości parkingu

System sygnalizacji zajętości parkingu to niezmierzone korzyści, zarówno dla kierowców, jak i właścicieli oraz zarządców dużych parkingów.

 • Wygoda funkcjonalna dla użytkowników parkingu – kierowca w czasie rzeczywistym może decydować o wyborze poziomu z dostępnymi miejscami, oszczędzając swój czas i paliwo.
 • Optymalne wykorzystanie przestrzeni – dzięki czytelnej sygnalizacji, rośnie efektywność wykorzystania wszystkich dostępnych miejsc na parkingu.
 • Walory ekologiczne – doskonała organizacja ruchu i intuicyjne działanie naprowadzające sprawia, że ruch w strefie parkingowej jest obniżony w stosunku do parkingów bez systemów sygnalizacji. Dzięki temu emisja spalin jest znacząco niższa, a powietrze czystsze.
 • Transparentność i pełna kontrola – stały monitoring całego parkingu daje rzeczywisty obraz wykorzystania i zapotrzebowania na miejsca parkingowe. Zintegrowane elementy systemu podsuwają opracowane w czytelny sposób statystyki i podsumowania z uwzględnieniem parametru dni oraz godzin.
 • Udogodnienia i bezpieczeństwo – innowacyjny system parkingowy pomaga uniknąć zwiększonego natężenia ruchu i chaosu komunikacyjnego na każdym z poziomów, zmniejszając ilość sytuacji zagrożenia kolizją. Pomaga również szybko i łatwo znaleźć miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, które oznaczone są innym kolorem.
 • Jakość przekładająca się na zysk – intuicyjny system ułatwiający parkowanie, realnie zwiększa zainteresowanie użytkowników punktem handlowym/rozrywkowym, w którym znajduje się parking, przyczyniając się do zwiększania zysków.

System naprowadzania na miejsca parkingowe pozwala wdrożyć liczne ułatwienia użytkowe oraz dostosować funkcjonalność do zróżnicowanych potrzeb. Dzięki temu możliwa jest rezerwacja miejsc – np. w obszarach wyznaczonych dla pracowników konkretnych firm czy placówek. Stałe, oparte na rzeczywistym ruchu analizy i raporty, umożliwiają opracowanie planów użytkowych, rozbudowy czy planowanych w ramach parkingu zmian i inwestycji.

Elementy systemu naprowadzania na miejsca parkingowe

System zajętości parkingu zaprojektowany został w oparciu o nowoczesne technologie, niezawodne, wysokiej jakości urządzenia i funkcjonalne oprogramowanie – wszystko zintegrowane w sposób, ułatwiający obsługę i zarządzanie parkingiem.

 • Sygnalizator zajętości miejsca – oznacza miejsca różnymi kolorami diod LED. Dobrej jakości sygnalizatory są widoczne z daleka, energooszczędne i niezawodne w działaniu.
 • Detektor zajętości miejsca – bada status miejsca, bazując na sprawdzonej technologii ultradźwiękowej.
 • Wyświetlacz strefowy – w czytelny sposób informuje kierowców, sygnalizując ilość dostępnych w wybranej strefie miejsc.
 • Tablice parkingowe – stanowią mapę dostępnych na parkingu miejsc w obrębie wytyczonego obszaru – alejki, umieszczane strefowo, w wybranych miejscach.
 • Wielopoziomowe tablice informacyjne – stanowią mapę zajętości wszystkich, dostępnych miejsc na parkingu, umieszczane przy wjeździe na parking.
 • Oprogramowanie zarządzające – umożliwia łatwą i intuicyjną obsługę systemu, przeprowadzanie analiz na bazie statystyk oraz monitorowanie zaparkowanych pojazdów.
 • Kamery – w formie opcji do wyboru. Niezawodne, wysokiej jakości kamery podsufitowe, rozpoznające status miejsca/miejsc parkingowych oraz numery rejestracyjne pojazdów.
 • Automatyczna kasa parkingowa – w formie opcji do wyboru, jeśli wybrany został system zajętości miejsc w oparciu o kamery, analizujące numery rejestracyjne samochodów.

Podsumowując, system zajętości parkingu jest to zestaw  czujników lub kamer połączonych z sygnalizatorem zajętości umieszczonym nad miejscem parkingowym.  Wszystkie czujniki przesyłają informację o aktualnej zajętości miejsca parkingowego do lokalnych koncentratorów z którymi są połączone. Koncentratory  następnie przesyłają otrzymane informacje do serwera centralnego. Następnie oprogramowanie zarządzające zainstalowane na serwerze analizuje otrzymane dane i nanosi je na odpowiednio przygotowane mapy parkingu. Kolejnym etapem jest wyświetlenie informacji o zajętości parkingu np. w postaci graficznej. W tym samym czasie poprzez zestaw aktywnych tablic informacyjnych system informuje o zajętości poszczególnych alejek jak i całych poziomów parkingu. Jednocześnie sygnalizator świetlny zainstalowany nad miejscem parkingowym odpowiednim kolorem na bieżąco informuje kierowcę o zajętości danego miejsca.

SYSTEM SYGNALIZACJI ZAJĘTOŚCI PARKINGU – FUNKCJE

 • Naprowadzanie na wolne miejsca parkingowe
 • Zliczanie pojazdów
 • Informacja o ilości wolnych miejsc parkingowych
 • Uporządkowanie ruchu na parkingu
 • Rezerwacja miejsc parkingowych

Instalacja systemu naprowadzania na wolne miejsca parkingowe umożliwia  analizę zajętości miejsc parkingowych w czasie rzeczywistym. Zainstalowany system czujników i sygnalizatorów ułatwia korzystanie z parkingu i bezpośrednio  przekłada się na poziom satysfakcji użytkowników. Aktywne wyświetlacze parkingowe informujące o ilości wolnych miejsc w skali całego parkingu oraz jego poszczególnych stref w naturalny sposób usprawniają korzystanie z parkingu.

KOMPLEKSOWA OFERTA – KOSZTY TYLKO UZASADNIONE

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, oraz szerokiej ofercie sprzętowej nasza firma przygotuje dla Państwa indywidualną ofertę cenową, bez generowania zbędnych kosztów. Zapewniamy konsultacje na terenie całej Polski.
Zainstalujemy system sygnalizacji zajętości miejsc parkingowych i system parkingowy Gdańsk, Radom, Rzeszów, Opole, Płock, Lublin, Kraków, Katowice, Zamość, Sosnowiec, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin, Gdynia, Chełm, Olsztyn, Chorzów, Toruń, Bielsko-Biała, Kielce, Bytom, Zabrze, Zielona Góra, Elbląg, Rybnik, Warszawa, Tychy, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Włocławek, Leszno, Tarnów, Siemianowice Śląskie, Suwałki, Wałbrzych, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Legnica, Białystok, Częstochowa, Koszalin, Łomża, Głogów, Tomaszów Mazowiecki, Jaworzno, Żory, Słupsk, Jelenia Góra, Piła, Konin, Siedlce, Ostrowiec Świętokrzyski, Ełk, Nowy Sącz, Piotrków Trybunalski, Gniezno, Kędzierzyn Koźle, Pruszków, Przemyśl, Grudziądz, Mielec, Stargard, Świdnica, Kalisz, Lubin, Inowrocław, Ostrów Wielkopolski, Tczew, Pabianice, Bełchatów, Stalowa Wola, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice.
System naprowadzania na wolne miejsca oraz kasy parkingowe systemu poboru opłat w konkurencyjnych cenach. Oferta cenowa w 24h.

TAAB SYSTEMY PARKINGOWE
+48 603 905 905
+48 22 243 49 05
biuro@taab.pl

WYŚLIJ ZAPYTANIE

  (*) - pola wymagane

  Nasze produkty
  Cenimy państwa prywatność
  Ustawienia ciastek
  Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są niektóre pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.
  Dostosuj Odrzuć wszystkie Akceptuj wszystkie
  Ustawienia ciastek
  Dostosuj ustawienia
  „Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
  Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
  Używamy plików cookie Google Analytics. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce tylko za państwa uprzednią zgodą.
  Reklamowe pliki cookies służą m.in. do analizowania efektywności działań reklamowych i śledzenia konwersji.
  Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami

  Brak plików cookies.

  Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych

  Brak plików cookies.

  Zapisz ustawienia Akceptuj wszystkie
  Ustawienia ciastek