SYSTEM ROZPOZNAWANIA NUMERÓW REJESTRACYJNYCH LPR ANPR

ROZPOZNAWANIE NUMERÓW REJESTRACYJNYCH

Rozpoznawanie numerów rejestracyjnych należy traktować jako element systemu parkingowego. Systemy parkingowe posiadają szereg rozwiązań pozwalających na autoryzację pobytu pojazdów na parkingu.  Automatyczne systemy parkingowe często są wyposażane w kamery LPR (license plate recognition). Nasze zestawy LPR do autoryzacji wjazdu na parking uprawnionych pojazdów cechują się wysoką skutecznością. W przypadku systemu rozpoznawania tablic odbywa się to na podstawie bieżącej analizy numerów rejestracyjnych pojazdu. Jednocześnie stosowane są również rozwiązania oparte o system kamer które pozwalają na weryfikację pojazdu na podstawie jego gabarytów.

System rozpoznawania tablic rejestracyjnych  nazywany również LPR lub ANPR (automatic number plate recognition), składa się z kamer zainstalowanych na pasie wjazdowym i wyjazdowym z parkingu. Kolejnym elementem instalacji jest serwer przetwarzający pozyskane dane. W efekcie dostęp do parkingu mają auta, których numery rejestracyjne zostały wprowadzone do bazy jako uprawnione do wjazdu. Pozwala to na Jednocześnie niekwestionowaną zaletą kamer LPR jest brak stałych kosztów związanych z użytkowaniem materiałów eksploatacyjnych. W odróżnieniu od bileterki parkingowej system LPR nie wymaga stosowania biletów.  System parkingowy często stosuje kamery LPR jako uzupełnienie bileterki i terminala wyjazdowego.

IDENTYFIKACJA NUMERÓW REJESTRACYJNYCH

Kamery LPR

  • Kamera do identyfikacji tablic rejestracyjnych jest wyspecjalizowanym urządzeniem CCTV, które współpracuje oprogramowaniem umożliwiającym identyfikację i rejestrację tablic rejestracyjnych. Inteligentne tryby ruchu wbudowane w wyspecjalizowane kamery rozpoznające tablice rejestracyjne pozwalają aparatowi zrekompensować problemy związane z prędkością, pogodą oraz niedostatecznym oświetleniem.

Oprogramowanie LPR, ANPR

  • Rozpoznawanie numerów rejestracyjnych opiera się o zaawansowane oprogramowanie skanujące tablice rejestracyjne. Oprogramowanie zarządzające systemu ANPR umożliwia analizę obrazu tablicy rejestracyjnej pojazdu oraz dokonuje jego konwersji na tekst elektroniczny.

Kasa parkingowa

  • Automatyczna kasa parkingowa do poboru opłat ma również zastosowanie w zestawieniu z kamerami LPR, czyli rozpoznawaniem numerów rejestracyjnych. W tym przypadku mamy możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego na wyświetlaczu automatu płatniczego. Następnie system weryfikuje podany numer rejestracyjny z data i godziną pojawienia się tego pojazdu przy bileterce parkingowej. Jednocześnie na tej podstawie obliczany jest czas pobytu pojazdu na parkingu i wysokość opłaty.

Funkcjonalność systemu

  • Nadawanie uprawnień do korzystania z parkingu dla poszczególnych pojazdów
  • Analiza częstotliwości korzystania z parkingu przez wskazany pojazd
  • Możliwość identyfikacji czasu parkowania po numerze rejestracyjnym
  • Analiza natężenia ruchu, oraz zliczenie pojazdów przebywających aktualnie na parkingu,
  • Możliwość analiz tzw. geolokalizacji, czyli podziału klientów korzystających z parkingu wg kryteriów geograficznych na podstawie tablicy rejestracyjnej

W zaawansowanej wersji systemu LPR, zintegrowana z systemem parkingowym mamy możliwość automatycznego wydrukowania rozpoznanego numeru rejestracyjnego na pobranym bilecie. Zintegrowane w ten sposób urządzenia parkingowe mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo aut znajdujących się na parkingu. Dzięki temu wyjechać z parkingu może tylko ta osoba, która posiada przy sobie bilet parkingowy z nadrukowanym wjazdowy numerem rejestracyjnym. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonania przez kamerę zdjęcia pojazdu w chwili pobierania biletu przez kierowcę. Dzięki temu mamy możliwość weryfikacji daty i godziny wjazdu na parking w przypadku zagubienia biletu.

KOMPLEKSOWA OFERTA – KOSZTY TYLKO UZASADNIONE

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, oraz szerokiej ofercie sprzętowej nasza firma przygotuje dla Państwa indywidualną ofertę cenową, bez generowania zbędnych kosztów. Zapewniamy konsultacje na terenie całej Polski.
Systemy rozpoznawania numerów rejestracyjnych i systemy parkingowe Kraków, Warszawa, Radom, Lublin, Rzeszów, Katowice, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Bydgoszcz, Płock, Chorzów, Częstochowa, Toruń, Kalisz, Kielce, Zabrze, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Bytom, Wałbrzych, Rybnik, Zielona Góra, Elbląg, Zamość, Tychy, Chełm, Opole, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Włocławek, Tarnów, Ruda Śląska, Legnica, Koszalin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Mielec, Żory, Łomża, Tarnowskie Góry, Siemianowice Śląskie, Ełk, Jelenia Góra, Mysłowice, Pila, Tomaszów Mazowiecki, Jastrzębie Zdrój, Ostrowiec Świętokrzyski, Bełchatów, Nowy Sącz, Inowrocław, Jaworzno, Suwałki, Stalowa Wola, Przemyśl, Pruszków, Stargard, Świdnica, Piotrków Trybunalski, Kędzierzyn Koźle, Gniezno, Tczew, Pabianice, Konin, Głogów, Grudziądz, Lubin, Słupsk, Leszno, Siedlce, Ostrów Wielkopolski.

Automaty parkingowe, bileterki, szlabany, parkometry, rogatki i kompletne systemy parkingowe w konkurencyjnej cenie.